Baza wiedzy

Zapraszam Cię do lektury moich artykułów, gdzie znajdziesz
wpisy, które przybliżą Ci tematykę kredytową. 

W prawej kolumnie znajdziesz najpopularniejsze kategorie wpisów. Poniżej znajduje się też spis wszystkich artykułów i słownik finansowy, który pomoże Ci zrozumieć kredytową nomenklaturę. 

 

Baza wiedzy

Zapraszam Cię do lektury moich artykułów, gdzie znajdziesz wpisy, które przybliżą Ci tematykę kredytową. 

Poniżej znajdziesz najpopularniejsze kategorie wpisów. Wystarczy, że klikniesz jeden z nich. W przyciskach znajdziesz też spis wszystkich artykułów i słownik finansowy, który pomoże Ci zrozumieć kredytową nomenklaturę. 

 

Najnowsze artukuły

Refinansowanie kredytu hipotecznego

Refinansowanie kredytu hipotecznego

Są różne sposoby na oszczędzanie i optymalizowanie kredytu hipotecznego. Jednym z nich jest refinansowanie kredytu. To opcja, o której niewiele osób wie, choć mogłaby wygenerować im oszczędności rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Czy taka oferta dostępna jest dla każdego? Kiedy można z niej skorzystać? Jak i gdzie to sprawdzić? Poznaj szczegóły tego manewru i sprawdź, w jaki sposób możesz z niego skorzystać, aby zyskać dodatkowe środki na własne cele.

czytaj dalej
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku wtórnym? Cz. I.

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku wtórnym? Cz. I.

Mogłoby się wydawać, że zakup mieszkania lub nieruchomości gruntowej zabudowanej domem jednorodzinnym na rynku wtórnym to bułka z masłem.
Podczas gdy nabywcy na rynku pierwotnym martwią się o to, czy deweloperowi uda się ukończyć budowę na czas (lub w ogóle), nieruchomość na rynku wtórnym fizycznie już istnieje.
Ba! Można ją obejrzeć, zbadać księgę wieczystą i poznać dotychczasowego właściciela.

czytaj dalej
Jak banki liczą dochód przy działalności gospodarczej?

Jak banki liczą dochód przy działalności gospodarczej?

Jak powszechnie wiadomo, jednym z podstawowych kroków, które należy wykonać w drodze po własną nieruchomość, jest dokładne wyliczenie swojej zdolności kredytowej. Zdolność kredytowa wynika wprost z otrzymywanych przez nas dochodów, a także zobowiązań, które posiadamy. W związku z tym, aby móc ją obliczyć, musimy wiedzieć dokładnie, ile zarabiamy. W przypadku umowy o pracę, zlecenia czy dzieło to proste. To co wpływa na konto od pracodawcy, stanowi nasz dochód. Schody zaczynają się kiedy mamy do czynienia z działalnością gospodarczą.

czytaj dalej
Kredyt hipoteczny na budowę domu – KROK 1

Kredyt hipoteczny na budowę domu – KROK 1

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, szczególnie, jeśli jest to Twój pierwszy dom. Kredyt hipoteczny na budowę domu również do najłatwiejszych nie należy. Przy budowie własnej nieruchomości należy wziąć pod uwagę tak wiele aspektów, że często ciężko się w tym wszystkim połapać. Dzisiejszym wpisem otwieram cykl artykułów, które powstaną na temat kredytu hipotecznego na budowę domu. Na początek skupię się na pierwszych krokach, które należy postawić na tej drodze.

czytaj dalej

Zapisz się na mój newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami!